Onderweg? Waarom niet in je badjas?
Het is weer eens tijd voor een blog in de categorie: dingen die je net zo goed (of beter) in je badjas zou kunnen doen. Vandaag buig ik me over de vraag: Waarom reizen we niet vaker in onze badjas?
Okay, but hear me out
Ik weet het, ik weet het, het is weer een gek idee van Sas dat iedereen de straat op moet in zijn of haar , maar achter deze zit echt logica. Als je een lange reis maakt, in de auto of zelfs in het vliegtuig, dan draag je zelden je beste kleding. Meestal trek je een joggingbroek aan en een sweater, of een T-shirt als het warm is. Dan begint mijn brein natuurlijk meteen te werken, want als je in de meest comfortabele kleding wilt reizen, dan is een badjas eigenlijk de enige optie, niet dan?
Is het handig om een badjas in de auto te dragen? Misschien, misschien niet. Het voordeel is natuurlijk dat je er super comfortabel bij zit. Het nadeel is dat je soms uit de auto zult moeten stappen, op z’n laatst als je op de plaats van bestemming bent aangekomen, en dan misschien wat vreemde blikken krijgt. Aan de andere kant, als je een tanktop of T-shirt onder je badjas aan hebt, dan kun je gemakkelijk je badjas vervangen door een vest of net jasje voordat je uitstapt. Probleem opgelost!
In het vliegtuig lijkt het me al helemaal chill om een badjas te dragen. Dat is namelijk niet alleen lekker zacht en comfortabel, maar ook nog eens warm! Vliegtuigen hebben altijd een geniale airconditioning en staan er niet per se om bekend dat ze lekker warm zijn. Meestal kun je van een stewardess wel een dekentje krijgen, maar hoeveel comfortabeler is het om je eigen badjas te dragen? Nadeel: je handbagage is snel vol. Oplossing: draag gewoon lekker je badjas op het vliegveld al. Je ziet die mensen toch nooit meer, haha.
Badjassen voor onderweg
Dan komt natuurlijk de vraag: welke badjas is het meest geschikt om te dragen in de auto of het vliegtuig (of de trein, als je de smaak te pakken hebt)? Voor de auto denk ik dat een het fijnste is. Een ceintuur is misschien wel de klassieke badjas-look, maar ik kan me voorstellen dat die knoop heel vervelend gaat zitten als je je gordel een tijdje om hebt. Een badjas met rits zit even comfortabel als een groot, warm vest. Bekijk bijvoorbeeld eens de met stipjes van het merk !
In het vliegtuig kan een badjas met ceintuur even goed zitten als een badjas met rits. Persoonlijk zou ik wel kiezen voor een . Ten eerste is fleece sowieso handiger om mee te nemen op vakantie, want het weegt minder. Ten tweede houdt het beter warmte vast. Katoen, zelfs dikkere badstof, ademt goed, wat met de airconditioning van het vliegtuig niet altijd is wat je wil. Het is niet voor niets zo dat je in een vliegtuig meestal een fleece dekentje krijgt, in plaats van een handdoek om jezelf warm mee te houden.
Ga je op een tropische vakantie? Dan is een misschien wel handiger om aan te trekken. Die kun je daarna op vakantie meenemen naar het strand! Een katoenen badjas over je kleren heen zorgt voor wat extra warmte, plus, het scheelt een hoop ruimte in je koffer. Als je zoekt naar een mooie, tropische badjas, bekijk dan de merken Desigual, en True Bandits eens. Deze prachtige, kleurrijke en stoere zijn ideaal om mee te nemen naar de kust van de Middellandse Zee of voor andere warme strandvakanties.
Zo’n gek idee is het dus niet, om een badjas aan te trekken als je onderweg bent. Je kunt op die manier super comfortabel rijden of vliegen. Ik kan zelf niet wachten tot ik weer eens ver weg op vakantie kan en ik ga dan zeker onderweg mijn badjas dragen.
Groetjes
SAS

